החוג לרפואת עיניים ביריד המחקר השמיני של הפקולטה לרפואה ע“ש סאקלר

החוג לרפואת עיניים ביריד המחקר השמיני של הפקולטה לרפואה ע“ש סאקלר
פרופ‘ מרדכי רוזנר - הפקולטה לרפואה ע”ש סאקלר, אוניברסיטת תל אביב; סגן מנהל מחלקת עיניים, מכון גולדשלגר לעיניים, המרכז הרפואי שיבא, תל השומר


ב-10.5.2008 התקיים באוניברסיטת ת“א יריד המחקר השמיני של הפקולטה לרפואה ע“ש סאקלר. היריד כלל הצגת פוסטרים בשעות הבוקר בבניין סמורלש וישיבת מליאה בשעות אחר הצהריים באולם בר שירה.
היריד היה מוצלח ביותר והוצגו בו יותר מ-500 פוסטרים בנושאים שונים. הודפס ספר אבסטרקטים מכובד המעיד על פעילות מחקר אינטנסיבית המתקיימת בפקולטה לרפואה, במכוני המחקר השונים ובבתי החולים המסונפים לפקולטה.
במסגרת ישיבת המליאה היה טקס הענקת תוארי “עמית כבוד“ של הפקולטה לרפואה, ניתנו ארבע הרצאות אורח בנושאים מעניינים וחולקו פרסים.
פרס הצטיינות במחקר באופתלמולוגיה ע“ש משה להב ניתן השנה לסטודנט אוהד להב על עבודתו בנושא תפקיד פקטור השעתוק Pax 6. עבודה זו בוצעה במעבדה לגנטיקה של ד“ר רות אשרי פדן.
בין הפרסים לפוסטרים מצטיינים לא נפקד מקומו של החוג לרפואת עיניים, והסטודנטית רביד דורון קיבלה פרס על הפוסטר שלה בנושא Less is More: the Perceptual Advantages of being Color Blind, המציג יתרונות בפרספציה ראייתית בקרב עיוורי צבעים. העבודה בוצעה במעבדתו של ד“ר אורי פולת במכון לחקר העין ע“ש גולדשלגר.
תעודות הצטיינות חולקו זו השנה הראשונה לחוגים ששלחו את מרב העבודות ליריד המחקר. הבחירה נעשתה בצורה חכמה, והמדד היה יחס גבוה בין מספר עבודות שנשלחו למספר החוקרים בעלי מינוי בחוגים השונים. גם כאן זכה החוג לרפואת עיניים בתעודת הצטיינות עם החוג לרפואה פנימית, החוג לרפואת ילדים והחוג לגינקולוגיה ומיילדות.
ברכות לסטודנטים שקיבלו פרסים ולכל החוקרים בחוג לרפואת עיניים של הפקולטה לרפואה ע“ש סאקלר על עבודת המחקר שלהם שזוכה להערכה הראויה.


LeftSide