דבר העורך

דבר העורך
ד"ר אינס ורנר - מומחית לרפואת עור, מרפאה עצמאית, קריית אונו


קוראים יקרים,

אני שמחה להציג בפניכם את הגיליון השלישי של כתב העת הישראלי לכירורגיה דרמטולוגית ודרמטולוגיה. גם הפעם נחלקים נושאי המאמרים לדרמטולוגיה ולכירורגיה דרמטולוגית.
בתחום הכירורגיה הדרמטולוגית אנו עוסקים במספר נושאים: בהשתלות שיער באזורים של התקרחות צלקתית, בחידושים בחומרי מילוי ובסיבוכים אפשריים בטיפולים אסתטיים שונים.
בחוברת זו גם שני מאמרים על שימוש בלייזרים, תחום העובר שוב התפתחות מואצת בתקופה האחרונה.
תחום מחקר הנמצא בכותרות זה תקופה ארוכה הוא תחום תאי הגזע. במאי השנה התקיים בתל אביב כנס עולמי גדול שהוקדש לנושא זה. תאי הגזע נחקרים היום כמעט בקשר לכל תחום ברפואה, ואף לתעשיית הקוסמטיקה עניין רב בתחום זה. אפשרות השימוש בתאי גזע בתחומים השונים נראית מבטיחה מאוד, ובהשתלות שומן כבר משתמשים בהם. בחוברת זו תמצאו מאמר על שימוש בתאי גזע בהשתלות שומן.
בתחום רפואת העור אנו עוסקים במספר נושאים. מרבית רופאי העור אינם מבצעים את מבחני המטלית בעצמם ומפנים את המטופלים לאלרגולוגים או לרופאי עור העוסקים בנושא. לקבלת תשובות מספקות חשוב להבין מה לבקש ולמה לצפות ממבצע הבדיקה. בחוברת מאמר הדן בטסטים הקיימים ואיך ניתן לקבל מהם מענה מתאים.
בחוברת סקירה רחבה על רטינואידים טופיקליים כטיפול בהזדקנות העור משמש וכן חידושים בטיפול בדלקת עור אטופית.
ד“ר פרומקין היה העורך המיתולוגי של גיליונות אלה במשך שנים רבות, ועשה עבודה נפלאה. בגיליון זה הוא תרם סקירה על מספר נושאים בתחום רפואת העור. אני מקווה שימשיך לתרום לנו מניסיונו הרב גם בעתיד!

אני מודה לכל מי שהשתתף ותרם לגיליון זה, ומקווה שתמצאו בו גם עניין וגם תועלת.

בברכה,
ד“ר אינס ורנרLeftSide