פיטואסטרוגנים, סויה, ובריאות האישה

פיטואסטרוגנים, סויה, ובריאות האישה
פרופ' אמנון בז'זינסקי - מנהל מרכז בריאות האישה, "הדסה" עין-כרם


צריכת מוצרי סויה והשפעתם על בריאות האישה הוא נושא הממקד התעניינות רבה בקרב הקהילה הרפואית ואוכלוסיית הנשים. עיקר ההתעניינות היא עקב העובדה שצמח הסויה (ומוצריו) מכיל ריכוז גבוה במיוחד של תרכובות המכונות בשם הכולל "פיטואסטרוגנים". לתרכובות אלה זיקה לקולטני האסטרוגן בגוף האישה, אך פעילותם אינה זהה ולעתים אף מנוגדת.
למרות מאות מחקרים (בחלקם גדולים ומבוקרים כדוגמת ה-WHI) עדיין קיימת אי בהירות באשר ליעילות הטיפול ולסיכונים הכרוכים בטיפול ההורמונלי הניתן לנשים בגיל המעבר. לפיכך, אין זה פלא כי גם לגבי תזונה עשירה בפיטואסטרוגנים ותוספי מזון המכילים תרכובות אלה קיימת אי בהירות דומה. המחקר בנושא השפעת פיטואסטרוגנים על בריאות האישה קיבל תנופה משמעותית רק בעשור האחרון.
בתחילת שנות ה 90 הועלתה הסברה כי מוצרי סויה או תוספי מזון עשירים בפיטואסטרוגנים עשויים לשפר את תופעות גיל המעבר בנשים. סברה זו התבססה על הממצא כי פיטואסטרוגנים הם בעלי פעילות ביולוגית דמוית אסטרוגן, וכן על הדיווחים ממזרח אסיה כי נשים באזורים אלה מתלוננות פחות מנשים מערביות על תסמיני גיל המעבר (בעיקר גלי חום והזעות לילה). עקב דיווחים אלה נעשו בשנים האחרונות מספר מחקרים קליניים מבוקרים, על מנת לבדוק את מידת יעילות תוספת פיטואסטרוגנים על שכיחות ועוצמת תסמיני גיל המעבר. פורסמו בנושא כ-25 מחקרים מבוקרים.
הדיווחים סותרים באשר ליעילות מזון העשיר בפיטואסטרוגנים (בעיקר מוצרי סויה) או תוספי מזון על תסמיני גיל המעבר. כל המחקרים מצביעים על השפעה מיטבה של כ-30% על תכיפות ועוצמת גלי החום (בדומה לפלסבו) ובחלקם מצביעים על השפעה מעבר לפלסבו (כ-45% בממוצע). לפיכך, נשים הסובלות מתופעות גיל המעבר שאינן מקבלות טיפול תרופתי, יכולות במקביל לשינויים נוספים באורח החיים, לנסות מעבר לתזונה עשירה בפיטואסטרוגנים או בתוספי מזון במינונים שאינם עולים על ממוצע הצריכה היומית במדינות מזרח אסיה כמו יפן וסין, (דהיינו כ-100-50 מ"ג איזופלאבונים ביום).
פרט להשפעת הפיטואסטרוגנים על תסמיני גיל המעבר, נבדקת גם השפעתם על אלמנטים בריאותיים כגון צפיפות העצם, שומני הדם, ואיברי הרבייה (בעיקר הרחם והשד). הנתונים שהצטברו עד כה הם כי תזונה עשירה בפיטואסטרוגנים תורמת לבריאות העצם ולהגנה מפני מחלות לב, וככל הנראה אינה מעלה את הסיכון להתפתחות סרטן השד.


LeftSide