דבר העורך

דבר העורך
פרופ' רוני וולף היחידה למחלות עור ומין, המרכז הרפואי קפלן, רחובות


גיליון חגיגי לכבודו של העורך היוצא ד"ר עזריאל פרומקין
ההנאה ונחת הרוח בעריכת גיליון חגיגי ומיוחד לכבודו של ד"ר עזריאל פרומקין, העורך האגדי של “עדכון בדרמטולוגיה" מיום היווסדו, מהולה בלא מעט עצב וצער על שאנו נאלצים להיפרד מעורך בעל שיעור קומה כמותו.
כתב העת "עדכון בדרמטולוגיה" מלווה את רופאי העור משנת 1991 ונשלח אלינו פעמיים בשנה בדיוק של שעון שוויצרי, גם בזמנים קשים מבחינה פוליטית/ביטחונית/כלכלית.
כתב העת מהווה מקור מידע אמין, זמין ויעיל להרחבת הידע הרפואי. אין זה סוד, שעם כל הרצון הטוב, מגבלות הזמן מונעות ממרבית הרופאים קריאה מעמיקה של החומר העצום אשר בתחום מקצוענו. לשם כך כוון “עדכון בדרמטולוגיה", דהיינו לגשר על פערים שנוצרים בין הצורך להתעדכן לבין הזמן העומד לרשותנו. בשל כך ובשל הסגנון הידידותי והנוח וההדגשים למציאות ולתנאים המקומית ולחיי הרפואה היומיומיים, זכה כתב העת לפופולריות גדולה בקרב רופאי העור ובצדק. הוא מהווה מקור רפואי נקרא ביותר ועל כן השפעתו על הפרקטיקה היומיומית רבה וחשיבותו לחינוך המדעי ולעדכון ניכרת.
כל זאת בעיקר בזכותו של ד"ר עזריאל פרומקין, איש בעל שיעור קומה, שבזכות כישוריו, הידע העצום שלו (לא רק בתחום הרפואה), הדייקנות, האחריות והיושר המדעיים לצד הראייה הכוללת והמאוזנת ביותר, סגנון הכתיבה המעניין, הבהיר והקולח, הרצון להנחיל ידע לכולם ולתרום לחינוך דורות של דרמטולוגים, והמסירות לתפקיד שאותו קיבל על עצמו מרצון ומתוך התנדבות, הפך כתב העת למה שהוא.
Sir William Osler אמר ש"שום בועה איננה כה עמידה וכה מתמידה בריחופה כמו זאת שנופחה על ידי מורה מוצלח"
("No bubble is so iridescent or floats longer than that blown by the successful teacher")
עזריאל, נפחת בועות רבות שיחזיקו מעמד לשנים רבות.
אשרינו שזכינו למורה בדמותך.
חבר, אתה כבר חסר!

בברכה
פרופ\ רוני וולף
העורך


LeftSide